Do przeczytania w 5 min.

TOP 10 podcastów o marketingu i biznesie wartych słuchania

Podcasty już jakiś czas temu zyskały na popularności. Od tego momentu w internecie zaczęły się pojawiać co jakiś czas nowe i obecnie mamy naprawdę duży wybór podcastów praktycznie na każdy temat.

W temacie marketingu i biznesu również możemy znaleźć masę ciekawych treści do słuchania. Aby móc zapoznać się ze wszystkimi podcastami mogłoby nam zabraknąć wolnego czasu.

Dlatego postanowiłem, że przygotuje listę ciekawych podcastów, które chętnie samemu słucham. Mam nadzieję, że ta lista pomoże Ci znaleźć jakiś ciekawy podcast dla siebie.

Oto lista 10 podcastów o marketingu i biznesie wartych słuchania.

Kolejność przedstawionych tytułów przypadkowa.

Spis treści:

Biznes w IT – Piotr Bucki

Podcast tworzony przez pomysłodawcę i współtwórcę j-labs (kilkuset osobowej firmy IT) od 2018 roku. Tematy podcastu są skierowane głównie do osób tworzących, rozwijających lub prowadzących biznesy o wielomilionowych przychodach – głównie w branży IT.

Email [i] Marketing Podcast – Paweł Sala

Paweł Sala to współzałożyciel i CEO jednej z największych w Polsce platform do e-mail marketingu FreshMail. Jego podcast porusza głównie tematy związane z marketingiem wykorzystującym bazy mailingowe i metody poprawiające produktywności. Nie brakuje również wywiadów z różnymi specjalistami w swoich dziedzinach.

Fajnie na swoim – Jacek Kłosiński

Autor podcastu to przedsiębiorca, który przekonuje, że własny biznes może przynieść dużo satysfakcji, swobody oraz pieniędzy. Podcast głównie skierowany do małych firm pokazujący jak można je prowadzić i rozwijać.

Konkretnie o marketingu – Artur Jabłoński

Podcast o tym jak zwiększyć skuteczność działań marketingowych i sprzedażowych w swojej firmie. Artur Jabłoński jest specjalistą w zakresie kampanii reklamowych na Facebooku oraz LinkedIn – z tego też powodu nie brakuje w odcinkach podcastowych praktycznych wskazówek, które mogą poprawić efektywność kampanii w social media.

Liczy się wynik – Bartek Popiel

Bartek Popiel w swoim podcasicie przedstawia praktyczne wskazówki dla marketerów i przedsiębiorców, którzy chcą osiągać wysokie wyniki. Podcast szczególnie polecany osobom, które zamierzają lub już tworzą własne kursy, warsztaty online lub sprzedają e-booki.

Mała Wielka Firma – Marek Jankowski

Jeden chyba z najbardziej popularnych podcastów w Polsce skierowany do przedsiębiorców. Marek Jankowski podcast Mała Wielka Firma tworzy od 2009 roku. Znajdziesz tutaj ogromną ilość wywiadów ze socjalistami z różnych dziedzin, którzy opowiadają o tym jak efektywniej sprzedawać, zarządzać firmą, wykorzystywać marketing lub optymalizować finanse firmy.

Jeżeli dotychczas nie słuchasz żadnego podcastu, to zdecydowanie polecam ten jako początek przygody w odkrywaniu tego świetnego rodzaju contentu.

Olek Wandzel Podcast – Olek Wandzel

Olek Wandzel to prezes Studi (dawniej Abstra) firmy posiadającej w swoim portfolio wiele dużych kanałów na YouTubie. Podcasty opierają się na wywiadach z inspirującymi osobami ze świata biznesu i sportu.

Jeżeli tak jak ja lubcie posłuchać o tym jak wyglądała droga różnych ludzi do sukcesu i z jakimi przeciwnościami musieli się walczyć – to zdecydowanie polecam.

Ważne: Niestety obecnie Olek Wandzel nie dodaje nowych podcastów

Przygody przedsiębiorców – Adrian Gorzycki i Bartosz Kolanek

Kolejny świetny podcast opierający swój content na wywiadach z przedsiębiorcami. Jest to świetna dawka wiedzy i doświadczenia od osób, które na co dzień prowadzą nierzadko wielomilionowe biznesy. Znajdziesz tutaj informacje na temat finansów, inwestowania, sprzedaży oraz rozwoju osobistego.

Wyższy poziom marketingu – Karolina i Mariusz Łodyga

Podcast, który inspiruje do spojrzenia na markę od strategicznej strony, budowania ekosystemów marketingowych i wprowadzania skutecznej metodologii marketingowej. Znajdziesz tutaj również newsy ze świata biznesu i marketingu.

Zaprojektu swoje życie – Maciej Filipkowski

Ostatnio podcast w tym zestawieniu to “Zaprojektu swoje życie”, którego autorem jest Maciej Filipkowski prowadzący wywiady z różnymi przedsiębiorcami na temat budowania swoich biznesów, łączenia ich ze swoim życiem lub hobby itp. Naprawdę bardzo ciekawy i inspirujący podcast – zdecydowanie polecam.

To tyle, jeżeli chodzi o listę 10 ciekawych podcastów według mojej skromnej oceny. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje, to śmiało piszcie w komentarzu;)

Dominik Zych

Od 2011 roku jestem związany z marketingiem internetowym. Zajmuje się prowadzeniem kampanii reklamowych Facebook Ads, Google Ads i pozycjonowaniem SEO. Jestem właścicielem agencji marketingowej Webmast Digital pomagającej małym i średnim firmom efektywnie reklamować się w internecie oraz twórcą bloga MalyMarketing.pl