Do przeczytania w 4 min.

Jak pobrać fakturę z Google Ads? Krok po kroku

Jak pobrać fakturę z Google Ads? Temat może wydawać się prosty, ale dla początkujących osób może to być poważny problem. Dlatego dziś postanowiłem krok po kroku pokazać Ci, w jaki sposób uzyskać z Google Ads interesujące nas dokumenty.

Spis treści:

Obecnie panel zarządzania kontem w Google Ads przechodzi różne zmiany i interfejs Twojego konta może różnić się od tego pokazanego na screenach oraz w opisach. Mimo wszystko nawet jeżeli Twoje konto wygląda inaczej, to i tak uważam, że informacje zawarte w tym artykle będą dla Ciebie pomocne.

Zacznijmy od tego, że jeżeli chcesz pobrać fakturę to musisz posiadać już poprawnie skonfigurowany konto płatnika. W innym przypadku Google nie pozwoli Ci na prowadzenie kampanii reklamowej. Dodatkowo w górnej części panelu zarządzania reklamą wyświetli Ci się komunikat podobny do tego poniżej:

Informacje o nieaktywnym koncie reklamowym w Google Ads

Jeżeli taki komunikat widnieje w Twoim panelu to musisz najpierw kliknąć “Napraw to”, a następnie uzupełnić wszystkie potrzebne informacje.

Jak pobrać fakturę z Google Ads?

Aby pobrać faktury z Google Ads kliknij ikonkę klucza “Narzędzia” w prawym górnym rogu. Następnie wybierz z listy “Rozliczenia i płatności”

Faktury znajdziesz w sekcji Rozliczenia i płatności

Wyświetli Ci się strona z podsumowaniem, która ukazuje Pozostałe środki lub Saldo (w zależności od wybranej metody płatności w systemie), Transakcje, Ustawienia Płatności, Ustawienia (firmowe).

Przy sekcji “Transakcje” kliknij “Wyświetl transakcje i dokumenty

Wszystkie faktury znajdziesz po kliknięciu wyświetl Dokumenty

W przeglądarce powinna wyświetlić się lista Twoich transakcji. Domyślnie filtr ustawiony jest tak, aby wyświetlać wszystkie transakcje z trzech ostatnich miesięcy. Możesz jednak to z łatwością edytować – ustawić inny okres rozliczeń itp.

Przy każdym zakończonym miesiącu zobaczysz pole Dokumenty, w którym będzie widoczna faktura z danego miesiąca.

Pobierz fakturę lub wyciąg za reklamy w Google Ads

Wystarczy, że pobierzesz interesujący Cię fakturę na swój komputer. Warto pamiętać, że faktury w Google Ads za poprzedni miesiąc pojawiają się zazwyczaj 5-tego dnia każdego następnego miesiąca.

Masz problem z pobraniem faktury z Google Ads?

Jeżeli nie możesz pobrać faktury z Google Ads to sprawdź:

Mam nadzieję, że wpis Ci się przyda;)

Warto doczytać:

  1. Jak reklamować się w Google Ads przy niskim budżecie? 5 kluczowych zasad – dowiedź się jak skutecznie reklamować się w Google Ads z małym budżetem
  2. Jak napisać skuteczną reklamę tekstową w Google Ads? 5 wskazówek, które poprawią efektywność reklamy – twórz lepsze reklamy tekstowe wyświetlane w wyszukiwarce Google
  3. Jak uskutecznić swoją reklamę w Google Ads? Tworzymy cele i zwiększamy konwersje – dowiedź się jak dodać liczenie konwersji do Google Ads i zacznij lepiej optymalizować kampanie
  4. Dynamiczne reklamy w wyszukiwarce – czyli automatyczne tworzenie skutecznych reklam w Google Ads? – wykorzystaj automatycznie tworzone reklamy w Google Ads, aby oszczędzić czas

Dominik Zych

Od 2011 roku jestem związany z marketingiem internetowym. Zajmuje się prowadzeniem kampanii reklamowych Facebook Ads, Google Ads i pozycjonowaniem SEO. Jestem właścicielem agencji marketingowej Webmast Digital pomagającej małym i średnim firmom efektywnie reklamować się w internecie oraz twórcą bloga MalyMarketing.pl