Reklama E-commerce

Reklama E-commorce – Czyli jak skutecznie reklamować sklep internetowy?

Decydując się na posiadanie własnego sklepu internetowego musimy pamiętać o jego odpowiedniej reklamie. W innym przypadku efekty sprzedażowe będą bardzo słabe lub w ogóle ich nie będzie.

Płatna reklama sklepu internetowego w internecie

Jednym z kluczowych działań marketingowych – zwłaszcza dla nowo uruchomionego sklepu internetowego – jest płatna reklama w internecie. Firmy takie jak Google i Facebook oferują możliwość reklamowania swojej oferty na ich platformach.

 

Google oferuje reklamę w swojej wyszukiwarce poprzez linki sponsorowane i sekcje “Zakupy Google” gdzie możesz zamieścić zdjecie swojego produktu, nazwe oraz cenę. Dodatkowo za pomocą Google Ads możemy reklamować się na stronach partnerskich Google, gdzie wyświetlane są banery graficzne. Reklama na YouTube i w skrzynce pocztowej Gmail również jest możliwa.

 

Facebook natomiast oferuje duże możliwości reklamowania się na swoim portalu społecznościowym oraz na Instagramie i Messengerze. Wykorzystując reklamę na Facebooku mamy duże możliwości określenia idealnej grupy odbiorców, której będziemy chcieli pokazać naszą reklamę oraz możliwość wyboru różnych form kreacji reklamowych – grafiki, wideo, wydarzenia, artykuły sponsorowane.

Pozycjonowanie SEO w wyszukiwarce Google

Kluczowym elementem dla rozwoju sklepu internetowego jest również jego pozycjonowanie w wyszukiwarce Google – najpopularniejszej wyszukiwarce w Polsce.

 

To przy jej pomocy większość osób rozpoczyna poszukiwanie idealnego produktu dla siebie porównując różne oferty z różnych sklepów internetowych.

 

Dlatego nie można pominąć tego elementu w reklamowaniu sklepu internetowego – brak odpowiedniej widoczności w wyszukiwarce Google może przełożyć się na to, że będziemy musieli znacznie więcej pieniędzy wydawać na płatną reklamę.

Budowanie bazy mailingowej

Bardzo duża część sklepów w internecie nie przykłada dużej uwagi do budowania własnych baz mailingowych. To duży błąd!

 

Wchodząc na duże sklepy internetowego typu Zallando lub Answear możemy zauważyć, że za zapis do ich newsletterów możemy zyskać dodatkowe rabaty. Nic dziwnego! Dzięki posiadaniu dużej i aktywnej bazy mailingowej możemy w łatwy sposób informować o nowościach, promocjach i wyprzedażach w swoim sklepie internetowym bez ponoszenia dodatkowych kosztów jak np. w przypadku płatnej kampanii reklamowej.

 

Warto pamiętać, że baza mailingowa w sklepie internetowy może generować nawet połowę miesięcznej sprzedaży – tak się dzieje w największych sklepach internetowych.