Dlaczego nie warto korzystać z kreatorów stron internetowych? ​- 4 powody - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Dlaczego nie warto korzystać z kreatorów stron internetowych? ​- 4 powody

Podziel się!

Przedsiębiorcy, którzy chcą ograniczyć koszty w swojej firmie, często sięgają przy tworzeniu firmowej strony internetowej do kreatorów takowych stron. Możliwość szybkiego opublikowania strony w internecie i stosunkowo niski koszt bardzo kusi osoby chcące posiadać własne miejsce w internecie. Jednakże czemu nie warto iść tą drogą?

 

Ograniczenia

 

Największym minusem takich kreatorów są ich ograniczenia. Twórcy takich narzędzie oferują zazwyczaj podstawowe funkcje typu wybranie odpowiedniego szablonu, edycja wyglądu poprzez dodawanie zdjęć i tekstów.

 

Nie mam w większości dostępu do kodu i plików używanych przez stronę, przez co jesteśmy uzależnieni od dostawcy i w razie problemów zostaje bez strony, ponieważ nie będziemy mogli jej przenieść na inny serwer.

 

Dodatkowo późniejsza rozbudowa strony internetowej jest również utrudniona i zależna od możliwości kreatora, przez co często będziemy słyszeli słowa “tego się nie da zrobić w naszym kreatorze” – za pewne taka firma zaoferuje przejście na droższy abonament w którym być może będzie więcej możliwości, ale dalej będziemy musieli polegać na ich łasce i niełasce.

 

Atrakcyjność strony

 

Z tym co prawda bywa różnie, jest kilka kreatorów przy pomocy których możemy zbudować całkiem atrakcyjna stronę, jednakże w dużej mierze musimy znać się na tworzeniu grafiki komputerowej.

 

Niestety, dlatego cała masa stron internetowych tworzonych przy pomocy kreatorów prezentuje się bardzo słabo. Strona internetowa ma być Twoja wizytówka, prezentować profesjonalizm firmy i zachęcać do skorzystania z oferty. Bez podstaw projektowania strony, jej funkcji i grafiki komputerowej strona będzie psuła wyobrażenia o firmie.

 

Czas

 

Proces tworzenia takiej strony internetowej zajmuje troszkę czasu. Nie dajmy się nabrać na slogany reklamowe “Zbuduj stronę internetową w 10 minut”. Jeżeli chcesz zbudować porządną stronę internetowa to nie wystarczy poświecić na to 10 minut, a kilkanaście lub kilkadziesiąt godzin – nawet w kreatorze. Masz na to czas?

 

Wysokie pozycje w Google

 

Przyznam ze rzadko spotykam strony stworzone przy pomocy kreatora, które zajmują wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania. Takie kreatora w dużej mierze są nastawione na łatwa budowę i edycje takich stron, a optymalizacji strony pod wyszukiwarkę Google spychają na boczny plan.

 

To później wiąże się z większymi wydatkami na promocje takiej strony w internecie. Witryna ma ciężej się przebić w wyszukiwarce internetowej i musimy inwestować w płatne linki.

 

 

To tyle w sumie, jeżeli chodzi o minusy strony internetowych z kreatora. Za pewne moja opinia jest mało obiektywna i znajdą się osoby, które się ze mną nie zgodzą – każdy ma swoje zdanie na ten temat. Mimo tego twierdzę, że czy to strona z kreatora, czy też stworzona przez agencję/freelancera to każda firma powinna posiadać własną, zwłaszcza w dzisiejszych czasach!

 

Dajcie znać w komentarzu, jakie są Wasze opinie na temat kreatorów;)