Do przeczytania w 3 min.

Darmowe narzędzia online do tworzenia grafiki – Sprawdź jak stworzyć grafikę online

Prowadząc swoje działania marketingowe w social media lub w innych częściach internetu, będziemy potrzebować dużej ilości grafiki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tworzenie grafiki w specjalnych programach typu Photoshop lub GIMP, ale do tego będziemy potrzebować umiejętności, doświadczenie i pieniędzy na zakup licencji.

Dlatego dla wszystkich tych osób, które nie są zawodowymi grafikami, nie mają specjalnych umiejętności oraz doświadczenia w projektowaniu grafiki przygotowałem ten wpis.

W internecie jest wiele darmowych narzędzi, które pomogą nam w projektowaniu – całkiem profesjonalnie wyglądających – grafik.

Poniżej dwa narzędzia, z których samemu korzystam i mogę szczerze polecić!

Darmowe narzędzia do tworzenia grafiki:

Canva ma duża bazę szablonów, dzięki którym stworzysz szybko idealną grafikę do postu w social mediach lub baner dla artykułu.

Tego programu nie trzeba przedstawiać i chyba większość osób poszukująca kiedyś jakiegoś “onlinowego” narzędzia do tworzenia grafiki trafiła na Canva’e. Jest to obecnie chyba najpopularniejsze darmowe narzędzie do projektowania grafiki. Duża liczba dostępnych szablonów oraz materiałów możliwych do wykorzystania przy własnych grafikach sprawia, że Canva jest najchętniej wybierana przez mniej doświadczonych “grafików”.

Zalety:

Canva posiada wersję darmową z ograniczoną dostępnością do różnych dodatkowych elementów i funkcjonalności. Jednakże ja sam długo korzystałem z darmowej wersji i stwierdzam, że jest całkowicie wystarczająca dla tworzenia podstawowych grafiki.

Strona główna Easil - narzędzia do tworzenia grafiki online

To edytor online, który wyróżnia się na tle Canvy dużą biblioteką nowoczesnych szablonów i stałą ich aktualizacją. Ciekawą opcją jest możliwość zaawansowanego projektowania: używanie warstw, wykorzystywanie elementów z kilku projektów, efekty tekstowe itp. Praca na Easil jest dosyć łatwa i intuicyjna, dzięki czemu nawet osoba początkująca w tworzeniu grafiki nie powinna mieć większych problemów z obsługą narzędzia.

Zalety:

Na obecną chwilę to tyle. Z biegiem czasu postaram się aktualizować ten post o nowe narzędzie, które uda mi się przetestować. Mam jednak małą nadzieję, że komuś ten wpis się przyda.

Jeżeli znasz inne tego typu aplikacje online do tworzenia grafiki, które możesz polecić, to dajcie znać w komentarzach.

Warto doczytać:

  1. Gdzie pobierać darmowe zdjęcia stockowe? 5 stron z darmowymi zdjęciami – poznaj bazy z których możesz korzystać pobierając darmowe zdjecia dla swojej strony internetowej lub grafik
  2. TOP 10 przydatnych narzędzi w marketingu internetowym – lubisz narzędzia, które ułatwiają i przyspieszają pracę związaną z marketingiem online? Poznaj TOP 10 narzędzi, które musisz sprawdzić
  3. Instagram – 6 przydatnych narzędzi – prowadzisz konto na Instagramie? Poznaj przydatne narzędzia, które pozwolą Ci łatwiej prowadzić promocje swojego biznesu na tej platformie

Dominik Zych

Od 2011 roku jestem związany z marketingiem internetowym. Zajmuje się prowadzeniem kampanii reklamowych Facebook Ads, Google Ads i pozycjonowaniem SEO. Jestem właścicielem agencji marketingowej Webmast Digital pomagającej małym i średnim firmom efektywnie reklamować się w internecie oraz twórcą bloga MalyMarketing.pl