Darmowe narzędzia online do tworzenia grafiki - Sprawdź jak stworzyć grafikę online - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Darmowe narzędzia online do tworzenia grafiki – Sprawdź jak stworzyć grafikę online

Podziel się!

Prowadząc swoje działania marketingowe w social media lub w innych częściach internetu, będziemy potrzebować dużej ilości grafiki. Najlepszym rozwiązaniem byłoby tworzenie grafiki w specjalnych programach typu Photoshop lub GIMP, ale do tego będziemy potrzebować umiejętności, doświadczenie i pieniędzy na zakup licencji.

Dlatego dla wszystkich tych osób, które nie są zawodowymi grafikami, nie mają specjalnych umiejętności oraz doświadczenia w projektowaniu grafiki przygotowałem ten wpis. W internecie jest wiele darmowych narzędzi, które pomogą nam w projektowaniu – całkiem profesjonalnie wyglądających – grafik. Poniżej dwa narzędzia z których samemu korzystam i mogę szczerze polecić!

 

Canva

Tego programu nie trzeba przedstawiać i chyba większość osób poszukująca kiedyś jakiegoś “onlinowego” narzędzia do tworzenia grafiki trafiła na Canva’e. Jest to obecnie chyba najpopularniejsze darmowe narzędzie do projektowania grafiki. Duża liczba dostępnych szablonów oraz materiałów możliwych do wykorzystania przy własnych grafikach sprawia, że Canva jest najchętniej wybierana przez mniej doświadczonych “grafików”.

Zalety:

 • Duży wybór szablonów i dodatkowych elementów, które wzbogacają grafikę
 • Możliwość tworzenia animacji (ale tylko w płatnym planie)
 • Edycja zdjęć bezpośrednio w programie
 • Możliwość dodawania własnych fontów, kolorów, logotypów itp.

Canva posiada wersję darmową z ograniczoną dostępnością do różnych dodatkowych elementów i funkcjonalności. Jednakże, ja sam korzystam z darmowej wersji i stwierdzam, że jest całkowicie wystarczająca dla tworzenia podstawowych grafiki.

 

Easil

To edytor online, który wyróżnia się na tle Canvy dużą biblioteką nowoczesnych szablonów i stałą ich aktualizacją. Ciekawą opcją jest możliwość zaawansowanego projektowania: używanie warstw, wykorzystywanie elementów z kilku projektów, efekty tekstowe itp. Praca na Easil jest dosyć łatwa i intuicyjna, dzięki czemu nawet osoba początkująca w tworzeniu grafiki nie powinna mieć większych problemów z obsługą narzędzia.

Zalety:

 • Duży wybór unikatowych szablonów i ich częsta aktualizacja
 • Zaawansowane funkcje niedostępne w innych edytorach tego typu
 • Efekty tekstowe
 • Tworzenie animacji

Na obecną chwilę to tyle. Z biegiem czasu postaram się aktualizować ten post o nowe narzędzie, które uda mi się przetestować. Mam jednak małą nadzieję, że komuś ten wpis się przyda.

Ps. Jeżeli znacie inne tego typu aplikacje online do tworzenia grafiki, to dajcie znać w komentarzach.

Pokaż komentarzeNie pokazuj komentarzy

1 Komentarz

 • Łukasz
  Posted 19 lutego 2019 o 23:50 0Likes

  Dobre i ciekawe narzędzia. Super się w nich pracuje. Polecam też crello.com lub vectr.com jeśli potrzebujemy vectorów.
  Pozdrawiam z uczfajnie.pl
  Łukasz Wolanin

Comments are closed.