Do przeczytania w 6 min.

Instagram – 6 przydatnych narzędzi

Prowadzenie profilu na Instagramie odbywa się w dużej mierze przy pomocy smartphona lub tabletu. Jak sobie radzić z prowadzeniem profilu w łatwy i skuteczny sposób, aby nie trzeba było chodzić cały czas z telefonem w ręku i pilnować godzin publikacji postów?

Poniżej prezentuje kilka przydatnych aplikacji, które sam używam lub używałem i mogę stwierdzić że znacząco ułatwiają pracę, nawet na kilku profilach.

Instagram – przydatne narzędzia

[Aktualizacja artykułu: 29.03.2022]

IconoSquare

Strona główna IconoSquare

Kombajn analityczny, jeżeli chodzi o profil Instagrama. Świetne narzędzie, które pozwala sprawdzić większość danych na temat naszego konta. Dowiecie się między innymi kim są Wasi odbiorcy, kiedy klikają i w co, jakie posty cieszą się największą popularnością, jakie tagi warto wybierać, oraz w których godzinach najlepiej publikować posty.

Najfajniejszą jest to że IconoSquare pokazuje wszystkie komentarze, które pozostawili fani na profilu i daję możliwość w łatwy sposób odpowiedzieć na każdy z nich z poziomu aplikacji

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://pro.iconosquare.com/

Hootsuite

Strona główna Hootsuite

Aplikacja do zarządzania kanałami social media. W łatwy sposób możemy obsługiwać takie platformy jak Facebook, Twitter, Google+, LinkedIn, YouTube oraz Instagram. Mamy możliwość skorzystania z 30-dniowego okresu próbnego, w którym będziemy mogli zapoznać się z funkcjami narzędzia.

Dzięki Hootsuite zaplanujemy kolejne posty, które mają się wyświetlać na Instagramie w określonych dniach lub godzinach. Niestety, aplikacji jest tak skonstruowana iż pozwala tylko na przypomnienie o dodaniu postu i w łatwy sposób go dodać do profilu. Jak dla mnie duży minus za to że brakuje automatyzacji tego procesu.

Swoją drogą, liczę na to że w przyszłości Instagram wprowadzić funkcję planowania postów, przynajmniej dla profili biznesowych.

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://www.hootsuite.com/

Canva

Strona główna Canva

O tym narzędziu pewnie już spora liczba osób słyszała, jest to Canva – narzędzie do tworzenia grafiki. Pomaga osobom, które nie bardzo Sobie radzą z grafiką, lub chcą znacznie skrócić czas tworzenia atrakcyjnej wizualizacji. Używam go przy tworzeniu postów na Instagramie, które mają za zadanie informować o promocjach, rabatach lub konkursach. Dzięki czemu mogę zamieścić proste treści na grafice w ładny i estetyczny sposób nie męcząc się przy tym zbyt długo.

Canva posiada wiele darmowych szablonów i zdjęć stockowych, które z powodzeniem można wykorzystać przy tworzeniu atrakcyjnego postu informacyjnego na Instagramie.

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://www.canva.com/

Crowdfire

Strona główna Crowdfire

Narzędzie do zarządzania fanami, oraz do zwiększania ich ilości. Aplikacja pozwala w prosty sposób zrobić porządek w użytkownikach, których obserwujesz oraz dodaje do obserwowanych użytkowników, którzy pasują do grupy osób jakie aktualnie obserwujesz. Dzięki temu możesz w sposób “półautomatyczny” usuwać z obserwowanych osoby, które nie obserwują Twojego profilu, obserwować osoby pasujące do tematyki twojego profilu, oraz sprawdzać, które z osób przestały Cię obserwować.

Przyznam, że całkiem przydatne narzędzie, szkoda że darmowa wersja jest bardzo okrojona w możliwości i trzeba zakupić wersję płatną, by móc lepiej wykorzystać potencjał Crowdfire.

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://www.crowdfireapp.com/

VSCO

Strona główna VSCO

Świetna aplikacja do obróbki zdjęć publikowanych na Instagramie. Oprócz podstawowej edycji zdjęć można również nakładać różnego rodzaju filtry. VSCO posiada dużą bazę filtrów, które uatrakcyjnią twoje zdjęcia. Dodatkowo filtry z bazy VSCO nie obniżają jakości udostępnianych zdjęć w przeciwieństwie do korzystania z innych filtrów.

Warto pamiętać, że VSCO to nie tylko aplikacja do edycji zdjęć, ale również platforma społecznościowa z pełną ilością inspiracji. 

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://vsco.co/

Leetags

Strona główna Leetags

Hashtagi to już kultowy element, bez których nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w social media. Jedno kliknięcie w słowo poprzedzone # sprawia, że możemy otrzymać więcej postów powiązanych tematycznie. Jest to świetny sposób na budowanie zainteresowania i zasięgów

Leetags to narzędzie, które pomoże nam generować listę bezpiecznych i popularnych hashtagów. Dlaczego bezpiecznych? Niektóre hashtagi są banowane na Instagramie i używanie ich pod publikowanymi zdjęciami mogą ograniczyć nasze zasięgi. Leetags pokazuje nam też najbardziej popularne hashtagi, dzięki czemu mamy pewność, że wykorzystujemy możliwie najlepsze tagi pod swoimi postami. 

Zalety narzędzia:

Adres strony internetowej: https://www.leetags.com/

Warto doczytać:

  1. Darmowe narzędzia online do tworzenia grafiki – Sprawdź jak stworzyć grafikę online – jeżeli potrzebujesz darmowego narzędzia do tworzenia grafiki, to ten artykuł jest dla Ciebie
  2. Jak wybrać skuteczne narzędzie do monitoringu cen w e-commerce? – jeżeli chcesz być na bieżąco z tym w jakich cenach sprzedaje produkty Twoja konkurencja to zdecydowanie warto korzystać z dedykowanych narzędzi do monitorowania cen
  3. TOP 10 przydatnych narzędzi w marketingu internetowym – dowiedź się z jakich narzędzi warto korzystać w marketingu online, które ułatwiają i przyspieszają pracę

Dominik Zych

Od 2011 roku jestem związany z marketingiem internetowym. Zajmuje się prowadzeniem kampanii reklamowych Facebook Ads, Google Ads i pozycjonowaniem SEO. Jestem właścicielem agencji marketingowej Webmast Digital pomagającej małym i średnim firmom efektywnie reklamować się w internecie oraz twórcą bloga MalyMarketing.pl