Jak sprawdzić reklamę konkurencji na Facebooku? - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Podziel się!

Często przy tworzeniu reklamy na Facebooku przychodzi nam do głowy myśl “a jak to zrobiła konkurencja”. Świetną opcją byłaby możliwość podejrzenia ich reklamy w celu zainspirowania się. Facebook od pewnego czasu dodał nam taką funkcję, dzięki której bez zbędnego kombinowania możemy wejść na fanpage konkurencji i zobaczyć jakie reklamy aktualnie emitują.

 

Jak sprawdzić reklamy konkurencji?

 

Żeby sprawdzić jak wyglądają kreacje reklamowe konkurencji, należy udać się na fanpage konkurenta i w menu po lewej stronie znaleźć sekcję “Informacje i reklamy” (na samym dole).

 

 

W przypadku urządzeń mobilnych sytuacja jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ przycisk “Informacje i reklamy” znajdziesz na cover photo (zdjęciu w tle).

 

Bardzo istotnym faktem jest to, że zakładka nie wyświetla informacji o targetowaniu i ustawianiach reklamy, a jedynie same kreacje reklamowe. Facebook w ten sposób uniemożliwia zebranie kompletnych informacji na temat Twoich reklam i wykorzystaniu ich przez inne osoby. Mimo tego, grafika i teksty pozwalają wyciągnąć wiele wartościowych wniosków.

 

 

Czy zakładkę “Informacje i reklamy” można wyłączyć?

 

Niestety, obecnie zakładkę “Informacje i reklamy” nie można w żaden sposób wyłączyć, ani ukryć na naszym fanpage. Raczej wątpi się że taka możliwość może się pojawić w przyszłości. Facebook po ostatnich aferach postanowił być bardziej przejrzysty i to jeden z jego kluczowych zmian na portalu.

 

 

Jak sprawdzić reklamę konkurencji na Facebooku?
5 (100%) 1 vote