Jak sprawdzić reklamę konkurencji na Facebooku? - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Jak sprawdzić reklamę konkurencji na Facebooku?

Podziel się!

Często przy tworzeniu reklamy na Facebooku przychodzi nam do głowy myśl “a jak to zrobiła konkurencja”. Świetną opcją byłaby możliwość podejrzenia ich reklamy w celu zainspirowania się. Facebook od pewnego czasu dodał nam taką funkcję, dzięki której bez zbędnego kombinowania możemy wejść na fanpage konkurencji i zobaczyć jakie reklamy aktualnie emitują.

 

Jak sprawdzić reklamy konkurencji?

 

Żeby sprawdzić jak wyglądają kreacje reklamowe konkurencji, należy udać się na fanpage konkurenta i w menu po lewej stronie znaleźć sekcję “Informacje i reklamy” (na samym dole).

 

 

W przypadku urządzeń mobilnych sytuacja jest jeszcze łatwiejsza, ponieważ przycisk “Informacje i reklamy” znajdziesz na cover photo (zdjęciu w tle).

 

Bardzo istotnym faktem jest to, że zakładka nie wyświetla informacji o targetowaniu i ustawianiach reklamy, a jedynie same kreacje reklamowe. Facebook w ten sposób uniemożliwia zebranie kompletnych informacji na temat Twoich reklam i wykorzystaniu ich przez inne osoby. Mimo tego, grafika i teksty pozwalają wyciągnąć wiele wartościowych wniosków.

 

 

Czy zakładkę “Informacje i reklamy” można wyłączyć?

 

Niestety, obecnie zakładkę “Informacje i reklamy” nie można w żaden sposób wyłączyć, ani ukryć na naszym fanpage. Raczej wątpi się że taka możliwość może się pojawić w przyszłości. Facebook po ostatnich aferach postanowił być bardziej przejrzysty i to jeden z jego kluczowych zmian na portalu.