Jak stworzyć konto w Facebook Business Manager? - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Podziel się!

Facebook Business Manager to przydatne narzędzie, które pomoże nam w pracy nad kampaniami reklamowymi i zarządzanie wieloma fanpage-ami. Jak stworzyć konto? Dziś krok po kroku od stworzenia po konfiguracje.

Aby stworzyć konto Business Manager-a należy wejść na stronę http://www.business.facebook.com. Następnie kliknij przycisk “Utwórz konto”

 

Pojawi Ci się panel logowania do prywatnego konta na Facebooku. Zaloguj się, a następnie zostaniesz przekierowany do kolejnego etapu formularza zakładania konta w którym to będziesz musiał uzupełnić nazwę firmy (nie musi być to pełna nazwa przedsiębiorstwa).

 

A następnie podajesz swoje dane i gotowe!

 

Podstawowe opcje i konfiguracja panelu Menadżera Firm na Facebooku

W lewym górnym rogu masz ikonkę trzech poziomych kresek obok których widnieje napis “Menadżer Firmy” – po kliknięciu pokażą Ci się podstawowe opcje – Ustawienia firmowe, Rozliczenia i Piksel – u dołu tego menu znajdziesz napis “Wszystkie narzędzia”

Po najechaniu lub kliknięciu pokaże Ci się większa lista dostępnych narzędzi w Menadżerze Firmy tak jak chociażby statystyki, menadżer reklam lub grupy odbiorców.

W pierwszym etapie interesują Cię “Ustawienia firmowe” – dzięki którym dodasz członków zespołu, dodasz zasoby (strony i konta reklamowe) oraz przypiszesz wszystkim osobą odpowiednie role.

 

Dodawanie zasobów

Facebook daje takie możliwości uzyskania dostępu do fanpage i kont jak:

 • Zgłoś prawa
 • Poproś o dostęp

Zgłaszasz prawa do zasobów, które są Twoje, należą do firmy – Twoje konto reklamowe, Twój firmowy fanpage. Możesz je również stworzyć od zera w samym Menadżerze Firmy.

Prosisz o dostęp wówczas, gdy na przykład masz administrować cudzą stroną lub puszczać reklamy w czyimś imieniu. Twoi podwykonawcy czy zleceniobiorcy będą prosili o dostęp do Twoich stron, jeżeli wcześniej sam im go nie przyznasz, o czym za chwilę.

Dodawanie osób do Menadżera Firmy 
Jako osoba, która założyła Menadżera Firmy, jesteś już do niego przypisany, ale Twoi współpracownicy – nie! Dodajesz ich z poziomu ustawień w menu Osoby. Wystarczy, że klikniesz “Dodaj nowych użytkowników” i wpiszesz ich mejle.

 

Ważne – muszą to być adresy powiązane z kontami na Facebooku. Do Menadżera Firmy logujemy się swoim profilem prywatnym.

To tyle, jeżeli chodzi o stworzenie i podstawową konfiguracje konta w Menadżer Firmy na Facebooku. Teraz już śmiało możesz używać tego narzędzia w swoich działaniach marketingowych.

Ps. Polecam Ci także zapoznanie się z moim krótkim wpisem na temat tego jak pobierać faktury z Facebooka – to na pewno przydatna wiedza, zwłaszcza gdy chcesz wrzucić wydatki związane z reklamą w koszty prowadzenia swojej firmy.

Pokaż komentarzeNie pokazuj komentarzy

3 Comments

 • Kuba
  Posted 25 czerwca 2019 o 07:01 0Likes

  “Jak go stworzyć konto?” A poza tym świetny blog ????

 • Dominik Zych
  Posted 25 czerwca 2019 o 10:14 0Likes

  Dzięki za zwrócenie uwagi – już poprawiłem;)

 • Dominik Zych
  Posted 25 czerwca 2019 o 10:25 0Likes

  I dzięki za pozytywną opinię o blogu, to zawsze daje +10 do pracy nad nowymi tekstami ;D

Comments are closed.