Jak założyć sklep na Facebooku? - MałyMarketing.pl - Blog o marketingu internetowym dla małych firm - Facebook Ads, Google Ads, Reklama w internecie

Jak założyć sklep na Facebooku?

Podziel się!

Chcesz zaprezentować całą ofertę produktową na Twoim fanpage lub skutecznie linkować produkty w postach? Sklep na Facebooku to opcja, która pojawiła się już jakiś czas temu. Niestety małe firmy bardzo rzadko korzystają z tej opcji na swoich fanpage-ach, wynika to najczęściej z powodu braku wiedzy związanej z samym uruchomieniem sklepu. Dlatego dziś postanowiłem pokazać krok po kroku w jaki sposób założyć sklep na Facebooku.

 

 

Sklep na Facebooku – jak działa?

 

Sklep na Faceboku to osobna zakładka na fanpage. Po jego uruchomieniu i dodaniu produktów otrzymasz możliwość oznaczania produktów pod postami. Dzięki tej możliwości, mimo że nie umieścisz bezpośrednio w poście linku, który zazwyczaj słabo się klika i (z mojej obserwacji) uzyskuje mniejszy zasięg, to i tak podlinkujesz produktów – nawet dużo skuteczniej.

 

Tak wygląda post podlinkowany produktami z sklepu na Facebooku:

 

 

Natomiast na samym fanpage wygląda to tak:

 

 

W takim razie skoro już wiesz jak wygląda sklep to teraz pokaże Ci jak go stworzyć na swoim fanpage.

 

 

Jak założyć sklep na Facebooku?

 

Jak już dowiedziałeś się na początku, sklep na Facebooku to zakłada, którą teraz należy dodać. W tym celu wchodzimy w “Ustawienia” -> “Edytuj stronę”

 

Po prawej stronie znajdziesz teraz dostępne dla Ciebie zakładki. Zjedź na sam dół strony. Kliknij “Dodaj kartę”.

 

 

Wyświetli Ci się lista dostępnych zakładek, z których jeszcze nie korzystasz. Jeżeli nie widzisz opcji “Sklep” może to oznaczać, że ta opcja jest jeszcze dla Ciebie niedostępna i musisz jeszcze troszkę zaczekać.

 

 

Jeżeli zakładka “Sklep” jest widoczna to wystarczy teraz kliknąć przycisk “Dodaj kartę” i sprawa załatwiona. Od tej chwili “Sklep” będzie widoczny po lewej stronie strony na Twoim fanpage.

 

Warto jeszcze zmienić kolejność wyświetlania się zakładek, tak by sklep był lepiej widoczny po wejściu na fanpage. Ustawianie kolejności zakładek jest banalnie proste – przeciągasz i upuszczasz elementy nad lub pod siebie.

 

 

Dodawanie i oznaczanie produktów ze sklepu na Facebooku

 

Po dodaniu sklepu, wejdź w zakładkę “Sklep” i zaakceptuj regulamin handlowy. Gdy to zrobisz będziesz musiał wybrać jeszcze sposób działania sklepu. Musisz zdecydować czy po kliknięciu w produkt użytkownik ma rozpocząć konwersację na Messengerze, czy też ma zostać przeniesiony na stronę www.

 

 

Aby później zmienić swój wybór będziesz zmuszony usunąć cały sklep ze wszystkimi dodanymi produktami, a następnie dodać na nowo i przejść całą procedurę konfiguracji jeszcze raz – dlatego dobrze się zastanów co wybierzesz.

 

Następnym krokiem będzie wybór waluty i to na tyle jeżeli chodzi o konfiguracje. Teraz możemy zająć się dodawaniem produktów do sklepu.

 

Istnieją dwie możliwości dodawania produktów. Pierwsza to wchodząc w zakładkę “Sklep” i klikając w “Dodaj produkt” lub druga możliwość, bezpośrednio pod postem. Bez znaczenia jest to którą opcję dodawania wybierzesz i tak zostaniesz przekierowany do jednego formularza.

 

Po kolei musisz uzupełnić zdjęcie (bądź film), opis produktu, jego cenę oraz adres produktu (jeżeli kierujesz na www). Możesz dodać maksymalnie tysiąc produktów do swojego sklepu.

 

 

Jak dodać produkt ze sklepu na Facebooku pod postem?

 

Jest to bardzo proste. Wystarczy przy dodawaniu nowego postu kliknąć ikonkę “Oznacz produkt” (ta opcja pojawi się po skonfigurowaniu sklepu) i wybierasz produkt z Twojego sklepu na Facebooku lub dodajesz nowy.

 

 

To na tyle, jeżeli chodzi o sklep na Facebooku. Tak jak zazwyczaj bywa, cały proces nie jest trudny i nie wymaga nie wiadomo jakiej wiedzy. Poświęcenie chwili czasu i postępowanie zgodnie z wyżej przedstawioną instrukcją pozwoli Ci uruchomić sklep na Facebooku w kilka minut.